G-besin
 • Detay

  Gebe kalma olasılığını %85’e kadar artırdığı ıspatlanan Harvard Üreme Diyeti doğrultusunda geliştirildi. Sertifikalı içeriklerle, Divan Taşdelen Fabrikasında üretiliyor.

 • Fayda

  Gebe kalma olosılığını desteklemek, sağlıklı gebelik için gerekli fizyolojik zemini hazırlamak ve bebeğin sağlığına ilk hücreden itibaren katkıda bulunmak için tasarlandı.

 • Değer

  Annelik gücünü doğadan alır, sana aktarır. Doğurganlık dolu besin değerlerini, toprak ananın insanlığa hediyeleri olan süper besinlerden alır.

 • Pratik

  Hangi değeri hangi besinden ne miktarda alman gerektiğini hesaplamadan; süper besinleri arayıp satın alma zorluğu yaşamadan, kolaylıkla doğrudan beslenmen için tasarlandı.

 • Doğal

  Sadece doğal bileşenlerden oluşur. Hiçbir koruyucu, kimyasal ve katkı maddesi içermez. Tazeliğini ve iyiliğini, 12 ay boyunca, özel sarı ambalajı sayesinde korur.

 • İçerik

  İhtiyacın olan besin değerlerini zengin, dengeli ve doyurucu içerikle sunar. Pratik ve lezzetli formuyla annelik şansını beslemenin en keyifli yoludur.

G-BESİN’İN BİLİMSEL DAYANAĞI NEDİR?

G-besin’le mutluluğa gebesin.
Mutluluğa yolculuğumuz Harvard Üniversitesi’nde başlıyor. 18.555 hemşire doğurganlık çağları boyunca takip edilerek dünyanın en kapsamlı ve güvenilir Doğurganlık Araştırması gerçekleştiriliyor. 30 yıl süren bu araştırmanın sonucu: G-besin’in de bilimsel dayanağı olan, gebelik olasılığını %85’e kadar desteklediği ispatlanmış, Harvard Üreme Diyeti.

G-BESİN’İN BİLİMSEL DAYANAĞI OLAN ÜREME DİYETİ NEDİR?

Ben zaten elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum. Nedir bu Üreme Diyeti tam olarak?
Sağlıklı besleniyor olmanız doğurgan beslendiğiniz anlamına gelmiyor. Doğurgan beslenmek son derece sağlıklı ama her sağlıklı beslenme biçimi doğurgan değil. Üreme sisteminin kendine göre ihtiyaçları var. Bugün elimizde Harvard onaylı, gebelik olasılığını %85’e kadar artırdığı ispatlanmış bir doğurganlık reçetesi var.

Her gün belirli besin değerlerini, belirgin miktarda ve besinlerin kendisinden almanız gerekiyor. Öyle her besinden de değil. İnsan nasıl topraktan geliyorsa, toprakla aynı elementleri içeriyorsa, içimizde başka bir can taşımamıza yardımcı olacak besinler de yine topraktan gelenler. Mesela demiri, heme olmayan kaynaklardan yani toprakta yetişen gıdalardan, meyvelerden yemişlerden almanız çok önemli. Et iyi bir demir kaynağı ama doğurganlığınız için gerekli olan cinsten demirin kaynağı değil. Protein, çinko, selenyum, Omega 3, B vitaminleri, E vitamini, lif ve antioksidanlar, magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir, folat hepsinin doğru kaynaklardan ve dengeli oranda alınması gerekiyor. Besinlerin ve beslenmemizin bozulması artan gebe kalma güçlüğüyle doğrudan alakalı.

G-BESİN NASIL YARDIMCI OLUYOR?

Evet etrafımda birçok çift sorun yaşıyor. Eskiden böyle değildi. Ama bu diyeti uygulamak biraz karmaşık sanki.
Gebe kalmanız için vücüdunuzda yüzlerce adımın yolunda gitmesi gerekiyor. Gebelik de karmaşık bir mucize. Ama endişelenmeyin. G-besin bunun için var. Her gün hangi değeri hangi besinden ne şekilde almanız gerektiğini hesaplamadan, o besini nasıl tüketeceğinizi düşünmeden, arayıp bulma zorluğu yaşamadan doğurgan beslenmeniz için. Doğurgan beslenmenin pratik, lokmalar halinde sunulmuş formu. Annelik şansını beslemenin en kolay ve keyifli yolu. Tabi müstakbel babalar da yiyebilir😊 Eşler birlikte tüketerek şanslarını daha da iyi besleyebilirler. Çünkü sevgiyle beslenmek, mucizeler doğurur.

G-BESİN NASIL GELİŞTİRİLDİ?

G-besin’in aylar süren Ar-ge çalışmalarında gıda mühendislerinin çözmesi gereken 3 konu vardı.

İlk iş gerekli tüm besin değerlerini, mükemmel dengede sunmak; en uygun kalori miktarıyla en çok besin değerini sağlayacak içeriği geliştirmekti. Süper besinler imdatlarına süper kahramanlar gibi yetişti. Tam 19 içeriği bir araya getirerek bunu başardılar. Bu Türkiye’de bir ilk ve tek.

İkinci hedef çiğ besinlerle dolu, tam 19 içerikli bir ürünü hiçbir katkı maddesi, aroma verici içermeden her gün keyifle tüketilecek lezzette sunmaktı.

Her şey yolunda gitti. Elimizde benzersiz zenginlikte, tüketmesi keyifli bir besin var. Peki hiçbir koruyucu içermeden tazeliğini nasıl koruyacak? Burada da imdada ambalaj teknolojisi yetişti. Bu özel sarı ambalaj, tıpkı bir meyvenin kabuğu gibi G-besin’in havayla temasını engelleyerek tazeliğini 12 ay boyunca korumasını sağlıyor.

G-BESİN’İ ODA SICAKLIĞINDA SAKLAYABİLİR MİYİM?

G-besin’i tıpkı içerikleri gibi, bakliyatlarınız gibi mutfak dolabında, oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Buzdolabında saklamanızı önermiyoruz çünkü kuruma yapabilir.

G-BESİN’İ NASIL TÜKETMELİYİM?

Günde 3 adet G-besin’i dilediğiniz şekilde tüketebilirsiniz. 3’ünü aynı anda yiyebilirsiniz.
Bir bardak tam yağlı sütle kendinize bir G-besin saati yapabilirsiniz mesela. Ya da tek başına tüketebilirsiniz. Çantanıza atıp gün içerisinde acıktıkça yiyebilirsiniz. Tokluk ve enerji verdiği için iyi bir ara öğün olur.Besin olduğu için tamamen metabolize olur. Açlık/tokluk gerektirmez. Açken de yiyebilirsiniz yemeğin üzerine de. Bir içecekle de tüketebilirsiniz tek başına da. Nasıl mutlu oluyorsanız.
Sonuçta G-besin bir kolaylık ve mutluluk ürünüdür. Nasıl keyif veriyorsa öyle tüketilir.

G-BESİN’İ NE KADAR SÜREYLE TÜKETMELİYİM?

Bebeğinizin ilk dünyası siz olacaksınız. Kendinize gebeymiş gibi özen göstermeye gebe kalmadan ne kadar önce başlar, bu dünyayı ne kadar iyi beslerseniz o kadar iyi olacaktır. Ne süreyle doğurgan besleneceksiniz bu kişisel bir tercih. Elbette ki faydalı olan her şey gibi düzenlilik ve istikrar kazandırır. G-besin’in çoklu paketleri her açıdan avantajlıdır.

Gebelik öncesi doğurgan beslenmenin doğacak bebeğin çocukluk çağı sağlığını desteklediğine dair çok güçlü kanıtlar olduğunu da ekleyelim. İşte bebeğinize hazırladığınız dünya yani siz ve beslenmeniz o kadar önemlisiniz.

G-BESİN KİLO ALDIRIR MI?

En uygun kalori miktarıyla en yüksek besin değerini elde etmek G-besin’in Ar-ge sürecinde çok dikkat edilen bir konuydu. G-besin’in adedinde sadece 37 kalori bulunur. Tokluk ve enerji verir. Açken tüketirseniz iştah kontrolü sağlayabilir.

G-BESİN’İN İÇERİĞİ NEDİR?

G-besin, içi dışı bir, şeffaf bir ürün. İçeriğinde tam 19 besin ve süper besinden başka hiçbir şey yok. Ne koruyucu ne katkı maddesi ne de aroma verici içermiyor. Nedir bu içerikler?

 • 50 metre yüksekliğindeki Amazon ağaçlarının, devlerin tohumu Brezilya fındığı
 • Nasa’nın bonus besinler listesinde yer alan, uzay çağının tohumu Kinoa.
 • Nur topu gibi antioksidan yaban mersini
 • Doğurgan kraliçe arıların besini Arı Sütü.
 • Güney Amerika’nın minik sihirli tohumları, Chia
 • Antik zamanlarda ilaç olarak da kullanılan tabip baharatı Tarçın
 • Triptofan içeriğiyle fıstık gibi hissettiren Yer fıstığı
 • Bir sonraki bitki neslinin yatağı oldukları için adeta besin santralleri olan çekirdekler. Ay çekirdeği, kabak çekirdeği ve altın değerindeki çil çil keten tohumu.
 • Bağışıklık sisteminin kırmızı dur ışığı Turna yemişi - Cranberry.
 • Babil’in kadınlarının güzellik hazinesi Susam
 • Romalıların güzellik ve doğurganlık tanrıçası Venüs’e armağan ettikleri besin Nohut
 • Yüksek protein ve folat içeriğiyle mükemmel bir et alternatifi olan Kırmız Mercimek.
 • İnsan beynine benzeyen akıllı besin Ceviz
 • Peru’daki And dağlarının yüksek yaylalarında yetişen, İnka savaşçılarının efsane güçlerinin kaynağı görülen Maca.
 • Romalıların doğurganlık ritüeli olarak yeni evlileri yağmuruna tuttukları Badem
 • Süperliği pek bilinmeyen bir süper besin. Havuç. Ekilen ilk havuçların beyaz olduğunu, gıda değil ilaç olarak yetiştirildiklerini biliyor muydunuz?
 • Ve antik Mısıra ait 900 reçetenin 500’ünde adı geçen mucize, Bal.

Gördüğünüz gibi G-besin’in içinde iyilikten başka bir şey yoktur.

İyiyle beslenmekten iyilik doğar.